Doctor Who Christmas 2012(Xmas- Views of Thetesigma)


Merhaba Arkadaşlar,

Yine yeni bir doctor who bölümünün ilk fragmanıyla bu yazıyı yazmayı uygun gördüm.Fragmandan anladığım kadarıyla,Bizi bir bedtime story bekliyor.Doktor bu sefer yine eski zamanların İngiltere’sinde yalnız  bir yolculuğa çıkıyor ve Clara ile tanışıyor.Evet Clara ile.. Oswin mi Clara mı? dedik ve sonunda isminin Clara olucağını öğrendik.

(?)Peki ya Oswin’e ne olucak?Bu soru karşısında Steven moffat’ın  kısa bir hikaye ile  Clara’ya anlattıracağını umuyorum.Christmas olması sebebiyle bu tarz doctor who’da bir bedtime story olması normal diye düşündüğümden de  pek fazla üstüne gitmek istemiyorum ; fakat bu  kardan adamlar çok korkutucu gelmedi sanki biraz küçük yaşa hitap ediyor ve tabii ki çok olgun bir dizi beklemiyoruz doctor who hayranı olarak;ama bu hikayenin bed time story tadında olup azda olsa Russell T. Davies tandında olmasını umardım.Yinede şimdiden yargıya varmayalım?Belli olmaz bu  sevgili Moffat birşeyler yapıp  ve bizi ters yatırabilir.

Son olarak;bir  aktör’e deyineceğim, fragmanda  bilenler dikkatli görmemiş olabilir.Richard E.Grant  tabii ki kendisi 1999 comic relief’in içinde olan ve Steven Moffat‘ın yazdığı  Doctor Who  The Curse of Fatal death hikayesinde Doktor’u oynamış ve animasyonlardan Scream of shalka‘da doktora sesini vermiştir,Bir diğer yakın örnek ise kendisi  90’lı yıllarda Sherlock Holmes serisinde oynamıştır.

REG-1

REG-2

DC-1

DC-0

The Curse of Fatal Death

Bedtime Story: Masal

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s